Aşık Mahsuni Şerif Anıldı

Ünlü Halk Ozanı Aşık Mahsuni Şerif Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şubesi ve Alevi Kültür Dernekleri Antalya Şubesinin düzenlediği etkinlikle anıldı.

Antalya Cemevinde gerçekleşen anma etkinliğinde ünlü Halk Ozanının hayatı ve eserleri görsel olarak izleyicilere sunulurken gecede ayrıca Aşık Mahsuni Şerif’in Antalya’da yaşayan Ünlü ressam Fikret Okyam için bestelediği türkü de izleyicilere dinletildi.

Yogun bir izleyici kitlesinin katılımıyla gerçekleşen anma etkinliğinde bir konuşma yapan Alevi Kültür Dernekleri Antalya Şube Başkanı Hakverdi Çelik; “Cumhuriyet döneminin Cumhuriyet sevdalısı en büyük ozanı aşık Mahzuni Şerif’i manevi huzurunda aydınlanma ocağında bir kez daha selamlamanın onurunu yaşıyoruz Aşık Mahsuni sanatını üretirken halkından kopmamış, halkın gönül penceresi olmuş, halkın acılarına sevdalarına, istemlerine ve duygularına sazı ve sözüyle tercümanlık yapmıştır. Gün gelmiş halkın silahı olmuş, gün gelmiş halkın rehberi olmuş, gün gelmiş taşa tutulan çağımızın çağdaş Pir Sultan Abdalı olmuştur.” dedi.

EN SON EKLENENLER