İstanbul Pendik’te ne oluyor

Daha önce Alevi evlerinin işaretlendiği ve Pir Sultan Abdal Şubesi’nin yakılmak istendiği Kartal’a komşu olan Pendik İlçesi’nde bu kez başka bir saldırı girişimi yaşandığı belirtildi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı kemal Bülbül tarafından yapılan açıklamada polis olduklarını söyleyen iki kişinin dün gece saat 23 civarında şubeye gelerek bir kadın yöneticiyi ve gece bekçisini tehdit ettikleri belirtildi.

Açıklama şöyle:

“Pendik (İstanbul) Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Şubemize saat 23.00 civarında gelen ve “Polis olduklarını” söyleyen iki genç şubemizde bulunan kadın yöneticimizi ve gece bekçimizi tehdit etmiştir!  “POLİSİZ” diyen iki kişi “BURASI CEMEV Mİ?” sorusunu yöneltip “EVET” cevabını alınca “CEMEVİNDE NE YAPIYORSUNUZ? SİZ GÜNAHKARSINIZ! SİZİ KESMEMİZ GEREKİR!” diyerek tehditler savurmuşlar, kadın yöneticimiz bağırarak arka kapıda bekleyen yöneticilerimizden yardım isteyince, içinde başka kişilerin de bulunduğu araca binerek kaçmışlardır. Aracın plakası, markası ve rengi dernek yöneticilerimiz tarafından alınmıştır. Ancak yapılan plaka sorgusunda “BÖYLE BİR PLAKAYA RASTLANMAMIŞTIR” denilmiştir.”

EN SON EKLENENLER