PAK; Elli bin ölüm yetmedi mi ?

Fransa’nın başkenti Paris’te, düzenlenen silahlı bir saldırı ile Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez hunharca katledilmişlerdir.  Barış ve diyalog söylemlerinin en çok dillendirildiği bir dönemde, demokrasinin doğduğu, Fransız Devrimine ev sahipliği yapan Paris’te, üç kadının katledilişi manidardır.

Şiddet ve kandan beslenen güçlerin karşısında bizim duruşumuz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hep insandan, barıştan, demokrasiden yana olacaktır.  Son otuz yılda elli bin ölüm yetmedi mi ? Kan ve şiddet üzerinden politika yapanların çözümsüzlük ürettikleri artık açıkça görülmedi mi ? Çağımız bilgi, acılarla yüzleşme, inançsal, kültürel, etnik hakların sağlanma devridir.

Fransız resmi makamları bir an önce olayın faillerini bulup, arkasındaki karanlık odakları yargı önüne çıkarmalıdır. Aksi taktirde karanlıkta kalan her siyasi cinayet yeni katliamların habercisi olacaktır.

Alevilerde Can en kutsal değerdir. Paris’te ki bu elim olay özelinde, insan canına yönelik her türlü saldırıyı kınarken, ailelere, arkadaşlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Devirler-i daim olsun.

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu

Tarih: 11.01.2013

EN SON EKLENENLER