18. Yıldönümünde Gazi-Ümraniye Katliamını Nefretle Kınıyoruz!

gazi-katliamiAlmanya Alevi Birlikleri Federasyonu’nun Basın Açıklaması:

18 yıl önce 12 Mart 1995 yılında yine o bildik senaryolarla bir katliam yapıldı. 18 yıl önce yapılan katliam sonucu yașamını yitirmiş Canlarımızı bir kez daha saygı ve hasretle aynıyoruz.

Maraş, Çorum, Sivas’da olduğu gibi yine Alevilerin yoğun yaşadığı Gazi Mahallesine yapılan saldırı Alevilere ve Dervrimcilere yönelik yapılan bir katliyamdır.

Gazi Mahallesi inancıyla, siyasi kimliğiyle ve mevcut düzene biat etmeyerek sürdürdüğü kararlı mücadeleyi hazedemeyen eğemenlerin bir yok etme, imha etme projesidir. Gazi mahallesinin gösterdiği direniş, tüm Türkiye’ye yayılması eğemenlerin ve mevcut düzenin kaçınılmaz korkusu haline gelmişti. Yapılan tüm baskı ve tehditin karşısında inancından,siyasi görüşünden başka silahı olmayan masum, savunmasız insanlara acımasızca ve tam bir faşist uygulamayla müdahale edilmiştir.

Bu katliamı yapanlar, yaptıranlar unutmasınlarki Gazi Mahallesi’nin haklı direnişi ve mücadelesi bir gün Türkiye’de barbarların,insanlık düşmanlarının, canilerin en büyük korkusu olacaktir. Çünkü mazlumdan yana, zalime karşı mücadele eden Gazi Mahallesi’nin dünya görüşü bir gün Türkiye’de de kazanacaktır.

18 yıl önce bu katliamı yapan ve yaptıranları tekrar şiddetle kınıyor ve er ya da geç bir gün suçlular hak ettikleri cezayı çekeceklerdir.

18. YILINDA GAZİ KATLİAMI’NI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ..

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu

EN SON EKLENENLER