Aleviler Manisa’da Büyük Cemevi İstiyor

manisaALEVİ Kültür Dernekleri Manisa Şube Başkanı Sevim Savunmaz, kendilerini ziyarete gelecek belediye başkan adaylarından tek taleplerinin büyük cemevi olacağını belirterek, “Artık bizi yok sayanı biz de yok sayacağız” dedi.

Alevi Kültür Dernekleri Manisa Şubesi Başkanı Sevim Savunmaz, 2014 yerel seçimlerinde Manisa Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarından Alevilerin beklentilerini anlattı. Manisa’da, yaklaşık 60 bin Alevinin yaşadığını belirten Savunmaz, en önemli ihtiyaçlarının büyük bir cemevi olduğunu söyledi.

Belediye başkanı adaylarının vizyonlarında ve hedeflerinde inançlara saygılı bir anlayışa yer vermeleri gerektiğine vurgu yapan Savunmaz şunları kaydetti:

“Geçen yerel seçim öncesinde de ziyaretimize gelen adaylara aynı talebimizi iletmiştik. Şu an kullandığımız tek cemevimiz yetersiz. Manisa’ya büyük bir cemevi yapılması veya bize yer gösterilmesini istemiştik. İsteğimiz yerine getirilmedi. Mevcut siyasi iktidar gibi yerel iktidarlar da Alevileri hep geri plana itti. 2014 yerel seçimlerinde hangi partiden olursa olsun kendilerini ziyarete gelecek belediye başkan adaylarına cemevi konusundaki isteğimizi bir kez daha ileteceğiz. Cemevi yapılacağının sözünü kim verirse ve kararlı olduğuna inanırsak desteğimiz onun yanında olacak. Artık bizi yok sayanı biz de yok sayacağız. Kimse Aleviler’in desteğini küçümsemesin.”

EN SON EKLENENLER