Polis Ahmet Atakan’ı katletti!


Polis Ahmet Atakan'ı böyle katletti!Dün polisin attığı gaz bombalarının isabet etmesiyle yaşamını yitiren 22 yaşındaki Ahmet Atakan’ın vurulduğu sırada orada bulunan görgü tanıkları, yaralanan Ahmet’e yardım etmek için yanına koşanlara polisin sürekli gaz attığını ve vatandaşların yaklaşmasına izin vermediğini anlatıyor.

Hatay Antakya’da polisin gaz kapsülüyle öldürdüğü Ahmet Atakan’ın yaralandığı sırada bölgede bulunan görgü tanıkları, yaralanan Ahmet’e yardım için yanına yaklaşanlara polisin seri şekilde gaz bombası attığını, Ahmet Atakan’a müdahale edilmesine engel olduğunu anlatıyor.

Ahmet’le birlikte eylem alanında bulunan arkadaşlarının sosyal medya iletilerinde birbirini doğrulayan ifadeler yer alıyor. Polisin eylemin bitimine doğru Armutlu içerisine akreplerle girmesiyle ortalığı savaş alanına çevirdiğini anlatan tanıklar, polise direnmek üzere toplananlara vahşice saldırıldığını, Ahmet Atakan’ın akrepten atılan gaz bombasıyla vurulduğunu, yardıma gidenlerin uzun süre Ahmet’e yaklaşamadığını ifade ediyor.

Ambülans: Mahalleye giremeyiz
1239727_197588513745517_578274643_n
Polisin mahalleye girdiği sırada Ahmet’in kaçmaya çalışırken başından gaz fişeği ile vurulduğu, yere düştüğü, Akrep ilerlerken, Ahmet’in yattığı yere üst üste gaz yağdırdığı ifade ediliyor. Antakya Aka-Der üyeleri, ambulansı aradıklarını ama ambülansın mahalleye giremeyeceklerini söylediğini ve mahalledekilerin özel bir araba ile Ahmet’i hastahaneye götürdüğünü anlatıyor.

Gezi’de ölen 5 isim gibi o da bir Alevi

İstanbul’da Gezi protestolarının ardından polisin öldüren şiddeti hız kesmeden devam ediyor. Polisin bu kez hedefinde Hataylı 22 yaşındaki Ahmet Atakan vardı.

Gezi protestolarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert, Medeni Yıldım, Mehmet Ayvalıtaş Alevi’ydi. Dün Hatay’da hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın da bir alevi olması bölgede bir alevi-sünni çatışması çıkarılmak istendiğinin en açık belirtisi olarak görüldü.

EN SON EKLENENLER