Düsseldorf’ta KOBANİ yürüyüş korteji 3 km’ye ulaştı

Almanya’nın Düsseldorf kentinde Kobanê ve Şengal ile dayanışmak amacıyla organize edilen yürüyüşe onbinlerce kişi katıldı.

ANF’nin haberine göre Almanya, Belçika ve Hollanda’dan gelen onbinlerce kişi bu sabah saatlerinden itibaren Düsseldorf’ta Rhein nehri kıyısındaki Kaiser-Wilhelm alanında bir araya geldi.

30’u aşkın organizasyonun çağrısıyla düzenlenen yürüyüş saat 12.00 itibariyle başladı. Eylemciler, Kuzey Rhein Vestfalya Eyalet Meclisi önünde bir miting yapacak.

Eyleme Kürtler ve dostları katılırken, Alevi, Êzîdî, Müslüman ve Hıristiyan dini topluluklar, Kürt, Ermeni, Türk, Alman, Keldani ve diğer halklardan katılımlar var.

Açlık grevi eylemcileri önlükleriyle, geleneksel kıyafetli kadınlar, dev bir sarı-kırmızı-yeşil bayrak ve büyük bir Öcalan posterinin dikkat çektiği yürüyüşte, farklı örgütler ve halklar kendi bayrakları ve renkleri ile yer aldı.

Yürüyüş korteji üç kilometreye ulaşırken, organizatörlere göre 100 bini aşkın kişi bir araya geldi. Eylemciler Batılı hükümetleri DAİŞ vahşet örgütüne karşı Kobanê direnişinin yanında aktif yer almaya çağırırken, YPG güçlerine ağır silahlar verilmesi ve PKK’nin Almanya’daki yasak listesinden çıkarılmasını talep ediyor.

EN SON EKLENENLER