AK-EL’den Kobanêlilere 800 adet petek yardımı

AK-EL Vakfı, Suruç’ta Kobanêlilerin yaşadığı çadır kentlere bir TIR dolusu yardım gönderdi. AK-EL Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Han Tüzel ile kadın komisyonu üyelerinden oluşan heyet toplanan yardımları Suruç Belediye Eşbaşkanı Zuhal Ekmez’e teslim etti.

Suruç’a Türkiye ve Kürdistan’ın dört bir yanından yardımlar gelmeye devam ediyor. Kışın gelmesi ve soğukların kendini hissettirmesiyle birlikte çadır kentlerde ısınma ihtiyacı da öne çıktı. Vakıf bu yöndeki talep üzerine 800 adet yağlı petekli radyatör, 30 koli giyim eşyası ve oyuncak getirdi.

‘Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz’

IŞİD saldırıları karşısında ve Kobanê konusunda Türkiye’de önemli bir duyarlılığın ortaya çıktığını belirten AK-EL Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Han Tüzel, “İnsanlar bizim de beklentilerimizi aşan bir şekilde kampanyamıza katıldı. Kobanê’de insanlar sadece kendi topraklarını savunmuyor. Katil sürüsüne karşı insanlığın bütün ilerici değerlerini savunan, çok onurlu bir mücadele veriyorlar. Biz de batıda bu mücadeleye destek olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Anlamlı destek

Suruç Belediye Eşbaşkanı Zuhal Ekmez de, “Belediyemizin olanakları sınırlı. Ölümden, savaştan kaçarak buraya sığınan Kobanêlilerin ihtiyaçlarını dayanışma ve yardımlarla sağlamaya çalışıyoruz. Birçok gönüllü canını dişine takarak çabalıyor. Bu nedenle sizin bu desteğiniz de bizim için çok anlamlı” dedi.

EN SON EKLENENLER