Elvan ailesi: 533 gündür ne iddianame var ne de dava açıldı

 

Gezi Direnişi döneminde polisin attığı gaz bombası sonucu hayatını kaybeden Berkin Elvan dosyasında 533 gündür ilerleme yok.
Gezi direnişi sırasında polisin attığı gaz bombası nedeniyle 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ailesi isyan etti. Soruşturma dosyasında halen bir ilerleme olmadığına işaret eden Elvan Ailesi, aradan geçen 533 günde dava bile açılmamasına tepki gösterdi.
Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan ve dayısı Kenan Düzen, yaptıkları açıklamada, “Berkin Elvan’ın dosyası nerede?” diye sordu. Berkin’in vurulmasının üzerinden 533 gün geçtiği ancak ne iddianame, ne de dava açıldığını belirten aile, soruşturmanın sürüncemede bırakıldığını belirtti.
Elvan Ailesi’nin yaptığı açıklamada şu ayrıntılara da yer verildi:
“Dosyaya bazı birliklerin fotoğrafları gönderilmiştir. Ancak 9. ve 5. birlikte görev aldığı halde daha sonra ilişkisi kesildiği iddiasıyla bazı polislerin fotoğrafları gönderilmemiştir. İlişkinin kesilmesi fotoğrafların gönderilmesi önünde engel değildir. Fotoğrafı istenen polislerin ilgili birlikte fotoğraflarının bulunmamasının mümkün olmadığını düşünüyoruz. Fotoğrafların şüphelileri korumak için gönderilmedikleri kanısındayız.”
Elvan ailesi, “Berkin Elvan’ın öldürülmesine ilişkin dava ne zaman görülecek?” Berkin Elvan’ın vurulmasına ilişkin soruşturma evrakları kimlerin onayından, izninden, sansüründen geçiyor?” diye sordu.

EN SON EKLENENLER