Alevilerin Çadır Nöbeti 3. gününe girdi

Maraş’ta yaşam alanlarına mülteciler için yapılmak istenen konteynır kente karşı nöbete başlayan yurttaşları ziyaret eden HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, yapılmak istenilen konteynır kentin sosyal sorunlara yol açacağını belirtti.

Maraş Yaşam Platformu öncülüğünde Maraş merkeze bağlı Alevilerin yaşadığı Sivrice Höyük (Aşağı Terolar) Mahallesi’nde, 375 dönümlük arazi üzerine mülteciler için kurulmak istenen Konteynır Kent’e karşı başlatılan Çadır Nöbeti 3’ncü gününe girdi. Daha önce yapılmak istenen konteynırlara ilişkin Meclis’e soru önergesi veren HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, nöbetteki yurttaşları ziyaret etti.

AFAD kamplarının doğru yöneltilmediğine dikkat çeken Toğrul, “AFAD çadırlarında kadın ve kız çocukları satılıyor. Ayrıca buralarda DAIŞ’e eleman yetiştirildiğini çok iyi biliyoruz. Bunlarla ilgili soru önergesi vermemize rağmen hala bir sonuç alamadık” dedi.

Maraş Sivrice Höyük Mahallesi’ne kurulmak istenilen Çadır Kent’in sosyal sıkıntılar yaratacağına vurgu yapan Toğrul, şunları aktardı: “Siz yetkililer bu sosyal sorunların sorumluluğunu alabilecek misiniz? Alamadıklarını ve almayacaklarını çok iyi biliyoruz. Biz mültecilere karşı değiliz sadece burada yapılacak kamp bu halka ve araziye zarar verecektir.”

Yetkilileri uyaran Toğrul, “Bu halkın sesini duyun ve Meclis’e verdiğimiz soru önergesi ile muhtarların dilekçelerini kabul edin” çağrısında bulundu.

EN SON EKLENENLER