Uşak’ta Kürtçe konuştuğu için 2 işçi bıçaklı saldırıya uğradı

Uşak’ta Kürtçe konuştukları için bıçaklı saldırıya uğrayan 2 inşaat işçisi, 5 gündür yoğun bakımda tutulurken, saldırganların serbest bırakıldığı belirtildi.

Uşak’ta inşaat işçiliği yapan 26 yaşındaki Eren Sömer ve 28 yaşındaki Ufuk Çelik, Uşak Valiliği’nin karşısında bulunan parkta Kürtçe sohbet ettikleri için bıçaklı saldırıya uğradı.

İlk olarak parkta Kürtçe konuşarak sohbet ettikleri için özel güvenlik tarafından “Burada oturamazsınız” denilerek uyarıldı. İki kişi oturmakta ısrar edince, gelen polisler tarafından kimlik kontrolü yapıldı. Kısa bir süre sonra parktan ayrılan Sömer ve Çelik, 3 kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.

Eren Sömer, boynundan, karnından ve göğsünden olmak üzere 4 bıçak darbesi alırken, Çelik ise, sırtından ve karnından 2 bıçak darbesi ile yaralandı. Hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alınan Çelik ve Sömer’in hayati tehlikeleri devam ediyor.

Aileler bilgi almak amacıyla gittiği Emniyet Müdürlüğü’nde, ilk olarak saldırganların alkolsüz oldukları bilgisi verilirken, ertesi gün ise, “İki taraf da alkollüydü. Saldırganları da tutukladık” denildi. Ancak iki kişinin hayati tehlikesi devam etmesine rağmen saldırganlar denetimli serbestlik şartı ile serbest bırakıldı.
/etha

EN SON EKLENENLER