İşçi Filmleri Festivali bugün başlıyor

 

  1. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 4 Mayıs programları; film gösterimleri, söyleşiler ve atölyelerle beş kentte sürüyor

 

  1. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali (İFF) 4 Mayıs programları ile sürüyor. “Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri”nin perdede olduğu festival, açılışların ardından birçok merkezde gerçekleştirilecek film gösterimleri, atölyeler ile yönetmen ve set ekiplerinin katıldığı söyleşilerle sürecek.

İstanbul

İstanbul’da saat 13.00’da birçok noktada başlayacak film gösterimleriyle birlikte, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde saat 18.30’da gösterilecek “Peki Şimdi Nereye?” filminin gösterimine, Barış İçin Kadın Girişimi katılacak. Film, küçük bir Lübnan köyünde barış içinde yaşayan Hristiyan ve Müslümanların arasında erkeklerin çatışmalarından kaynaklı düşmanlığın başlamasını ve köyün kadınlarının çatışmayı bertaraf etmek için birlik oluşunu anlatıyor.

Ankara

Ankara Mimarlar Odası’nda festival kapsamında saat 18.30’da Ahmet Gürata’nın katılımıyla, “Mavi Yakalılardan Güvencesizlere Sinemada Emek” adlı atölye gerçekleştirilecek. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde saat 19.00’da Roza: İki Nehrin Ülkesi (Welatê Du Çeman), yönetmeni Kudbettin Cebe’nin katılımıyla gösterilecek. Film, Rojava Devrimi’ni Kürt, Arap Süryani halklarının yaşadıkları ve mücadelesi üzerinden anlatırken, bugünün tartışması “Demokratik Özerkliğin” de ne olduğunu anlatıyor.

İzmir

İzmir’de Fuar Gençlik Tiyatrosu’nda saat 17.45’te gösterilecek “Çoban Ateşlerinin Yandığı Yerde KAVEL’de” filminin özel gösteriminin ardından, yönetmeni Zafer Aydın ile söyleşi gerçekleştirilecek. İzmir Halkevi’nde saat 19.00’da Araştırmacı, Yazar Mesut Kara’nın katılımı ve Mazlum Vesek’in moderatörlüğüyle, “Yeşilçam’dan Çıkan Umut: Yılmaz Güney” söyleşisi gerçekleştirilecek.

 

 

EN SON EKLENENLER