Emekçiler Terolar’a Dayanışmaya Gidiyor!

HDK Emek Meclisi 21 Mayıs’ta Terolar’a gideceğini duyurdu. Yazılı açıklama yapan Emek Meclisi, “Bizler Emekçiler olarak tarihimizde yaşananlara ve bugün Kürt coğrafyasında yaşananlara bakarak “Yaşamıma, Maraş’ıma, Ovama Dokunma!” diyen bölge halklarının kaygısını anlıyor; direnişlerinin yanında olduğumuzu göstermek için 21 Mayıs 2016 günü Aşağı Terolar bölgesine bölge halkıyla dayanışmaya gidiyoruz.” denildi.

 

Açıklamanın tam metni şu şekilde; 

AKP  iktidarı 25 Mart tarihinden beri Maraş Terran/Terolar köyünde hiçbir hukuki dayanağı olmayan mülteci kampını on kadar Alevi köyünün en önemli nefes alma ve yaşam alanı olan merada yapma dayatması içerisindedir.  Maraş halkının görüş ve önerileri alınmadan, “ben yaparım, olur” mantığıyla uygulamaya konmaya çalışılan bu plana bölge halkı ilk günden itibaren direnmektedir. 1978 Maraş katliamıyla yüzleşilmemiş, sorumluları cezalandırılmamışken; acıları hafızalarda taptaze dururken demografik yapıyı bozma anlamına gelecek bu kararların kaygı yaratması son derece anlaşılırdır.

Bizler Emekçiler olarak tarihimizde yaşananlara ve bugün Kürt coğrafyasında yaşananlara bakarak “Yaşamıma, Maraş’ıma, Ovama Dokunma!” diyen bölge halklarının kaygısını anlıyor; direnişlerinin yanında olduğumuzu göstermek için 21 Mayıs 2016 günü Aşağı Terolar bölgesine bölge halkıyla dayanışmaya gidiyoruz.

 

EN SON EKLENENLER