“Biz öldük siz duymadınız mı? Dursun artık bu kan ölmesin insan”

Kalender Şahin’den yeni şiir kitabı  “Biz öldük siz duymadınız mı? Dursun artık bu kan ölmesin insan” yayınlandı.

Şahin’in yeni kitabı acıyı, umudu, kavgayı, sevdayı, doğayı ve sevgiyi çağrıştıran, özünde ne birikmişse, sözlerine de öylece yansıyan şiirler ve düz yazılardan oluşuyor.
1963 yılında Elbistan’a bağlı Kistik (Günaltı) Köyü’nde Kürt Alevi emekçi bir ailenin oğlu olarak doğan Kalender Şahin, henüz küçük yaşta tanıştığı devrimci düşüncelerinden dolayı, ailesi ile birlikte 1980 askeri darbesinden sonra gözaltına alındı. Baskı ve işkence gördü. Yaşamış olduğu yoğun baskı ve işkencelerden dolayı, 1993 yılında İsviçre’ye siyasi sığınma talebinde bulunarak, daha sonraki yaşamını Kanton Argau Frick,te sürdürüyor. 24 yıldır İsviçre,den yaşayan şahin halen ülkesine tatil amaçlı dahi gidemiyor çünkü yasak, Şahin’nin, yayınlanmış beş kitabı bulunuyor.

Kalender Şahin’in yayınladığı ‘Balkanlarda dört kayıp ve çözülmeyen sır (2003)’da faili meçhul olarak kaybedilen kardeşine ilişkin araştırma sonuçları yer almakta, Acılarım (2007) ve hüzünlü şiirler Şairin Dilinde (2009) adlı kitapları şiirlerinden oluşmakta, son kitabı “Biz öldük siz duymadınız mı? Dursun Artık Bu Kan Ölmesin İnsan(2014)” adlı eseri ise, çeşitli konulara ilişkin düşüncelerinin yer aldığı düz yazıları ve şiirlerini kapsamakta. Şahin şimdide önüne Almanca bir kitap yazmayı koymuş Türkiye yaşanan savaş ve savaş mağdurlarının dramlarını yazmayı düşünüyor Şairin kitabını edinmek için

Email. kalender1@bluemail.ch

Tel.0041 78 920 10 01

Adres Postfach 120

5070 Frick İsviçre

EN SON EKLENENLER