‘Aleviler dünyanın güzelliklerini dileyen bir toplumdur’

HDP MYK Üyesi Çilem Küçükkeleş, PİRHA’ya yeni yıl mesajı verdi. Küçükkeleş, 2015 ve 2016 yılı bu toplumların bütün mazlumları, mağdurların, hak talep edenler özelikle Aleviler açısından ilk defa tanık olduğumuz olayların yaşandığı yıllar olduğuna dikkat çekti. Küçükkeleş “Ejdadımız nasıl kırıldı bunu anlatmaya çalışırken, çok büyük bir kırım ve soykırımla karşı karşıya kaldık” dedi.

“UMUT VARSA YAŞAM YENİDEN YEŞEREBİLİR”

Türkiye’de bugüne kadar yaşamış en talihsiz nesil olduklarını söyleyen Küçükkeleş “Tanık olduğumuz şeyler bu hayatı bir daha normal kurmamıza imkan vermeyecek. Yaşadığımız şeyler bizim açımızdan, ne unutulası şeyler oldu, ne de geleceği kurma açısından, yaralamadan deyemediği hiç kimse bırakmadı. Doğal olarak neslimize çok önemli görevler düşüyor. Yaşadığımız katliam ve soykırımlardan çıkardığımız ders umuttu. Umut varsa yaşam yeniden yeşerebilir” dedi.

“2016 YILI DÖNÜM NOKTASI”

2016 yılını bir dönüm noktası olarak değerlendiren Küçükkeleş  şunları ifade etti:

“Bu kez öyle durmalıyız ki bu ülkeye, topluma ne böyle diktatörler ne de böyle faşist katliamcı yaklaşımlar iktidar olabilsin, o yüzden de bir dönem noktası olarak değerlendiriyorum. Bu dönüm noktasını 2017’de gerçekleşmesi için dilemekle değil, direnmekle olur. Çünkü eğer dilemekle olsaydı Aleviler bu dünyanın en güzelliklerini dileyen bir toplumdu; ama direnmekle olabileceğini biliyoruz. 2017’ye bu direncimizi bizi bir daha bu iktidarlarla, katliamcı akıllarla, soykırımcı siyasetlerle karşılaştırmamasının yol, yönteminin oluşmasını o yol ve yöntemin topluma sirayet etmesini diliyorum.”

“MUTLAKA KAZANACAĞIZ”

Çilem Küçükkeleş, 2017’ye ilişkin beklentilerini söyleyerek, “Bu kadar yaşanan hiçbir şey yok olmadı. Biz Aleviler doğada hiçbir şeyin yoktan varolduğunu ya da var olan hiçbir şeyin yok olduğunu düşünmeyen bir toplumuz. O yüzden de emeğimiz ve umudumuz boşa gitmeyecek. Tüm toplumun olduğu gibi bizim de sloganımız mutlaka kazanacağızdır” ifadelerini kullandı.  (S.A)

EN SON EKLENENLER