‘Alevi Yol erkanı ile yetişen kadınlar size baş eğmezler’

Alevi Bektaşi Federasyonu Kadın Örgütlenme Sekreteri Sevim Yalıncakoğlu, öğretmen Songül Tunçdemir ve akademisyen Pınar Ecevitoğlu’nun ihracına tepki gösterdi. 

686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden ihraç edilen Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Merkezi Yürütme Kurulu üyesi ve Eğitim-Sen’li öğretmen Songül Tunçdemir’e  ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki görevinden ihraç edilen Pınar Ecevitoğlu’na  Alevilerin desteği büyüyor.

Songül Tunçdemir’in ve Pınar Ecevitoğlu’nun ihracını PİRHA’ya değerlendiren Alevi Bektaşi Federasyonu Kadın Örgütlenme Sekreteri Sevim Yalıncakoğlu, iktidara tepki göstererek, “Alevi Yol erkanı ile yetişen kadınlar size baş eğmezler” dedi.

İlkeli duruşlarından ödün vermedikleri için ihraç edildiklerinin altını çizen Yalıncakoğlu, “Biliyorum, işte bu yüzden öğrencilerinden ettiniz o güzel kadınları. Ülkenin çocuklarını iyilik ve güzellikle yetiştiren öğretmenlerin, akademisyenlerin varlığı sizin için en büyük tehdit. Çünkü sizin gibi muaviye zihniyetler güzel olan hiç bir yerde ve hiçbir zihinde yaşama şansı bulamazsınız. Çünkü kötüsünüz siz” ifadelerini kullandı.

Kindar ve kendinden başka herkese düşman bir zihniyetle karşı karşıya olunduğunu belirten Yalıncakoğlu iktidara yönelik şunları dile getirdi:

“Bu hayatı size asla terk etmeyeceğiz. Biz Alevi kadınlar Songül Tunçdemir, Pınar Ecevitoğlu olacağız. Songül Tunçdemir’in aydınlığını çocuklarımıza aktaracağız. Songül Tunçdemir’i sizin kötülüğünüze asla bırakmayacağız. Korkmuyoruz.”   (N.M)

EN SON EKLENENLER