CHP’nin ‘Adalet Yürüyüşü’ başladı

CHP’nin startını verdiği “Adalet Yürüyüşü” başladı. Güvenpark’ta toplanan binlerce kişi Sıhhiye yönüne doğru yürüyüşe geçti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ardından CHP’nin çağrısıyla binlerce kişi Güvenpark’ta “Adalet Yürüyüşü” için toplandı. Ellerinde sadece “Adalet” yazan dövizlerle kitle Sıhhiye yönüne doğru yürüyüşe geçti.

Alana CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li vekiller geldi. Kılıçdaroğlu, alana gelmeden önce Çukurambar’da evinin önünde açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada, “Adalet yürüyüşünü başlatıyoruz, bugün yürüyeceğim. Umuyorum vicdanları sağır olanlar bu yürüyüşün anlamını kavrarlar. Bizim sesimize, bizim sözümüze kulak verirler. Biz gerginlik, kavga istemiyoruz. Biz birlikte beraber, huzur içinde yaşamak istiyoruz. Biz mahkemelerde gazeteciler istemiyoruz, hapishanelerde gazeteciler istemiyoruz. Biz hapishanelerde öğretim üyeleri istemiyoruz. Bunlar bize acı veriyor. Bu acıyı sonlandırmamız gerekiyor. Söylemiştim eğer ‘bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli önce ben ödeyeceğim’ diye. Şimdi yürüyeceğim İstanbul’a kadar. Bu son olmayacak. Bizim yürüyüşümüz bu ülkeye adalet gelinceye kadar devam edecek” dedi.

EN SON EKLENENLER