Maçka Parkı’nda ‘Adalet Nöbeti’

CHP’liler, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını protesto etmek için Maçka Demokrasi Parkı’nda “Adalet Nöbeti”ne başladı. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Yargı yerlerde sürünüyor. Adaletten şaşmayın, bunun hesabını soracağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Örgütü, CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını protesto etmek amacıyla Beşiktaş’ta bulunan Maçka Demokrasi Parkı’nda “Adalet Nöbeti” tutmaya başladı. Sabah saatlerinden itibaren parka gelmeye başlayan yüzlerce kişi, parkın etrafında üzerinde “Adalet” yazan pankartlar astı. Polis tarafından yapılan aramanın ardından yurttaşlar parka girmeye başladı. Alana, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de geldi. Nöbette, sık sık “Faşizme karşı omuz omuza” sloganı atılıyor.

‘BATSIN BUNLARIN ADALETİ’

Alanda basın mensuplarına kısa bir konuşma yapan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Berberoğlu’nun tutuklanmasını kınayarak, “FETÖ’cülerin başına gelenler bunların da başına gelecek” dedi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in MİT TIR’larına ilişkin söylemlerine dikkat çeken İnce, “İkisi de aynı şeyi söyledi. Berberoğlu cezaevinde, Türkeş ise Başbakan Yardımcısı. Batsın bunların adaleti. Hepsi hesap verecek” diye konuştu.

‘İNSANLIK TARİHİ MÜCADELELERLE DOLU’

İnce, AKP’yi kastederek, “Bunlar sokakları kana bulamaya çalışıyorlar. Ama biz bu provokasyonlara gelmeyeceğiz. Bunların ne mal olduğunu halka anlatacağız. Yargı yerlerde sürünüyor. Adaletten şaşmayın, bunun hesabını soracağız; kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de “terör” sorunundan önce yargı sorunu olduğu değerlendirmesi yapan İnce, şöyle dedi: “Sakın korkmayın. İnsanlık tarihi mücadelelerle doludur. Bu yolda ölebiliriz de yaralanabiliriz de. Bunların bedelini biz ödeyeceğiz; ama onlar da ödeyecek.”

Kitlenin alana gelmesi devam ediyor.

Öte yandan, “Adalet Nöbeti”, Berberoğlu’nun tahliye edileceği güne dek devam edecek.

 

EN SON EKLENENLER