QSD, El Berid’e de girdi

Rakka’ya yönelik taarruzda şimdiye kadar birçok mahalle özgürleştirilirken, QSD, dün de El Berid mahallesine girdi. Rakka’nın doğu ve batı cephelerinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor

Kuzey Suriye Federasyonu ordusu Demokratik Suriye Güçleri (QSD)’nin Rakka taarruzu, şiddetli çatışmalarla devam ediyor. Rakka merkezini özgürleştirmeye yönelik hamlede bulunan QSD güçleri, şimdiye kadar birçok mahalleyi kurtarırken, dün de El Berid Mahallesi’ne girdi. Sinaa Mahallesi de özgürleşmek üzere. Rakka’nın doğu ve batı cephelerinde, şiddetli çatışmalar var.

İki cephede çatışma

Rakka’nın doğu cephesinde, DAİŞ çetelerinin saldırılarını kıran QSD savaşçıları, Sinaa Mahallesi’nde ilerlemeye devam etti. Şiddetli çatışmanın yaşandığı mahallenin kısa süre sonra özgürleştirilebileceği belirtiliyor. Rakka’nın batı cephesindeki operasyon kolu da, şiddetli çatışmalardan sonra El Berid Mahallesi’ne girdi. Buradaki çatışmada bir intihar saldırganı öldürüldü. Mahallede bulunan Er Razi Okulu’na giren savaşçılar, okulu kısa sürede çetelerden temizledi. Mahallede bulunan uzun bir bina da kısmen çetelerden temizlendi. Çatışmalarda birçok çetenin öldürüldüğü belirtiliyor.

Bir köy daha özgürleşti

QSD savaşçıları Rakka’nın güney batısında bulunan Sihêl köyünü de DAİŞ çetelerinden temizledi. Öldürülen bir çetenin cenazesi, savaşçıların eline geçti. Savaşçılar, dün Rakka’nın 7 km güney batısındaki Sihêl’i şiddetli çatışmaların ardından çetelerden tamamen temizledi. Öte yandan Rakka’da kurtarılan bölgelerde çok sayıda patlayıcı imha ediliyor.

RAKKA/ANHA

23

EN SON EKLENENLER