Kerestecioğlu: Nuriye ve Semih’i oradan almalıyız

KESK İstanbul Şubeler Platformu’nun dayanışma konserine katılan HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, “Nuriye ve Semih’i oradan almalıyız. Onları kaybetmeyeceğimize söz vermeliyiz. Biz hep birlikte mutlaka ama mutlaka kazanacağız” dedi.

KESK İstanbul Şubeler Platformu, “KHK’lara teslim olmayacağız” diyerek Bostancı Gösteri Merkezi’nde dayanışma konseri düzenledi. Konserin yapılacağı salona “Nuriye ve Semih’i yaşatacağız”, “Zafer direnen emekçinin olacak” pankartları asıldı. Gelen KESK’liler sık sık, “KHK’lar gidecek biz kalacağız” ve “Nuriye-Semih serbest bırakılsın sloganları attı.

‘EMEKÇİLERİN MÜCADELESİ SİNEVIZYONA YANSIDI’

Erkinlik bir dakikalık saygı duruşunun ardından sanatçı Erdal Bayrakoğlu’nun şarkıları ile başladı. Zılgıtların, alkış ve sloganların bir an olsun susmadığı konser, ihraç edildikten sonra aylardır direnen emekçilerin mücadelesini konu alan sinevizyon gösterimi ile devam etti.

İhraç edilenler adına söz alan öğretmen Nuray Şimşek, bize terörist diyerek işten atarken tek korktukları iktidarlıklarının sarsılmamasıydı. Çünkü onlar da biliyorlar onurlu bir yaşamı savunduğumuz için buradayız. İhraç edildik” diyerek, her birinin Nuriye veya Semih ya da Alev ve başka bir direnen olduklarını söyledi.

‘NURİYE VE SEMIH’İ YAŞATACAĞIZ’

Şimşek, “Biz onurumuzu kaybedemeyeceğiz. Biz dimdik ayakta dururken onların iktidarlıkları yerle bir olacak. Biz sokaklarda olmaya devam ederek Nuriye ve Semih’i yaşatacağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Etkinlikte söz alan HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, “Biz yeniden başaracağız. 10 Ekim’de Ankara’da kaybettiğimiz, Cizre, Sur daha birçok yerde yitirdiğimiz yoldaşlar için başarmak zorundayız” dedi.

‘ONLARI KAYBETMEYECEĞİZ’

Kerestecioğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ancak biz o direnişi yeterince yükselttiğimiz zaman kazanmış olacağız. Direnmeden kazanamayız. Direnişi sürdürmek zorundayız” dedi. Açlık grevlerinin 100’üncü gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın da durumlarına değinen Kerestecioğlu, “Arkadaşlarımızı oradan almalıyız. Onları kaybetmeyeceğimize söz vermeliyiz. Biz direnişin, umudun, özgürlüğün sesini biliyoruz. Ve o sesi ancak birlikte çoğaltacağımızı da biliyoruz. Biz hep birlikte mutlaka ama mutlaka kazanacağız.”

Yapılan konuşmaların ardından müzik ve halay eşliğinde etkinlik devam etti.

EN SON EKLENENLER