Bu kez de ‘mini etek’ bahanesi ile saldırı

İstanbul Pendik’te 14 Haziran Çarşamba günü Zümrüt Caddesi’nde minibüse binen 21 yaşındaki Melisa S., minibüste bulunan bir erkek tarafından ‘mini etek’ giydiği bahanesi ile saldırıya maruz bırakıldı.

BirGün’e konuşan Melisa S.’nin annesi Zeynep S., kızının psikolojisinin bozulduğunu söyledi. Saldırganın kızına sözlü taciz ve fiziki saldırıda bulunduğunu da ifade eden anne Zeynep S., “Saldırgan kızıma küfrederek, ‘Ramazan’da böyle giyinmeye utanmıyor musun’ gibi şeyler söylemiş” dedi. Saldırganın daha sonra arabadan inerek kaçtığını söyleyen anne bu olaydan sonra psikolojisinin bozulduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl İstanbul Çekmeköy’de de Ayşegül Terzi, bindiği metrobüste ‘şort giydiği’ için Abdullah Çakıroğlu tarafından saldırıya maruz bırakılmıştı. Olayın ardından Türkiye’nin birçok kentinden kadınlar sokaklara çıkarak, saldırıyı protesto etmişti. Gözaltına alınan Abdullah Çakıroğlu, birçok kez savcılık tarafından serbest bırakılıp kadınların yoğun tepkisi üzerine yeniden tutuklanmıştı. Yaşanan olayla ilgili Başbakan Binali Yıldırım’ın “Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın…” sözleri ise, kadınların yoğun tepkisini çekmişti.

İSTANBUL

EN SON EKLENENLER