Gazeteci Recai Aksu: Yaşanır bir Türkiye mücadelesi vermek lazım

Türkiye’de tek parti diktatörlüğü yaşandığını söyleyen Hacıbektaş-ı Veli Derneği Yöneticisi, Gazeteci Recai Aksu, CHP başta olmak üzere tüm siyasi partilerin bu tek parti diktatörlüğüne karşı, Türkiye’nin demokratikleşmesi için tavır almaları gerektiğini kaydetti. 160 gazetecinin hapiste olduğunu hatırlatan Aksu, “Yaşanır bir Türkiye mücadelesi vermek lazım. Haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin kol gezdiği Türkiye’de birlikte yaşamın çok zor olduğunu düşünüyorum” dedi. 

Hacıbektaş-ı Veli Derneği Yöneticisi, Gazeteci Recai Aksu, Türkiye’de bir parti diktatörlüğü yaşandığını söyledi. Özellikle referandum sonuçlarının doğal bir sonuç olmadığını belirten Aksu, “Şu anda HDP milletvekillerinin içeride olması bile aslında referandum seçimlerinin çok adil olmadığını gösteriyor” dedi.

CHP başta olmak üzere tüm siyasi partilerin bu tek parti diktatörlüğüne karşı, Türkiye’nin demokratikleşmesi için tavır almaları gerektiğini belirten Aksu, “Türkiye’de hak hukuk adaletin olmadığı bir süreç var. Akademisyenler içeride gazeteciler isyan ediyor. 160 gazeteci, Türkiye’de gerçekten gazetecilik yapanlar içeride. Ahmet Şık’ın Fetullah örgütlenmesiyle ne ilgisi olabilir, Kadri Gürsel’i yakından tanıyorum. Fetullahçı diyerek herkesi Fetullah torbasına içine koyarak göz altına aldılar şu anda içerideler” hatırlatmasında bulundu.

Kendisinin Türkmen olduğunu ifade eden Gazeteci Recai Aksu, şunları dile getirdi:

“Türkmen’im ama Türkiye’de farklı etnik kökene sahip insanlar da yaşıyor. Türkiye’de Türklerin, Kürtlerin, Lazların, Çerkeslerin diğer etnik kökene bağlı insanların bir arada barış içinde yaşayacakları bir Türkiye’yi oluşturmak ve o Türkiye’yi gerçekleştirmek lazım. Yaşanır bir Türkiye mücadelesi vermek lazım. Haksızlığın, hukuksuzluğun,  adaletsizliğin kol gezdiği Türkiye’de birlikte yaşamın çok zor olduğunu düşünüyorum. Zaten cumhurbaşkanın AKP genel başkanı olması somut bir gösterge.”

Cebrail ARSLAN/Pirha

 

 

 

 

 

EN SON EKLENENLER