Gülmen ve Özakça için AYM’ye başvurulacak

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevinin 102’nci gününde düzenlenen dayanışma konserinde konuşan avukat Selçuk Kozağaçlı, “Nuriye ve Semih’in tutuklanması gayri meşru olduğu için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağız” dedi.

İhraç edildikleri işlerine geri dönmek için 102 gündür açlık grevinde olan tutuklu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yla dayanışmak amacıyla Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda konser verildi. Dayanışma konserine, 27 gündür açlık grevinde olan Semih Özkça’nın eşi Esra Özakça, annesi Sultan Özakça ve Yüksel Caddesi’nde her gün eylemlerini sürdüren Acun Karadağ, Veli Saçılık, Mahmut Konuk, Nazan Bozkurt, Nazife Onay ve Alev Şahin de katıldı. Konser salonuna, “”Yaşasın açlık grevi direnişimiz”, “Nuriye ve Semih onurumuzdur” ve “Emekçisiyiz haklıyız kazanacağız” pankartları asıldı.

‘DİRENİŞİMİZ HER ŞEYİ ANLATIYOR’

Konser öncesi konuşan Esra Özakça, “Direnişimiz her şeyi anlatıyor. Sizinle hep bir bütünüz. Yarın Semih’in görüşü var, selamlarınızı götüreceğiz, burada olan her şeyi Nuriye ve Semih’e anlatacağız” dedi. Anne Özakça ise, Nuriye ve Semih’in en yakın zamanda işlerine geri dönmesi talebini yineledi.

‘MUTLAKA KAZANACAĞIZ’

İşine geri dönmek isteyen Yüksek Caddesi eylemcilerinden Acun Karadağ, “KHK’leri paçavraya çevirdik. Onların iktidarını da paçavraya çevireceğiz. Ant olsun buradan, bu karanlığı yaratan iktidarın OHAL’ini de bu halini de hiçbir halini de istemiyoruz. Direne direne kazanacağız, açlığımızla kazanacağız” diye konuştu.

İhraç edilen Alev Şahin de mutlaka kazanacaklarını ifade ederek, “Şimdi kendi hikâyemizi yazma zamanı” dedi.

‘AYM’YE BAŞVURACAĞIZ’

Gülmen ve Özakça’nın avukatı, KHK ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, davanın hukuksal sürecine dikkat çekti. Ankara mahkemelerinden hiçbir beklentilerinin olmadığını belirten Kozağaçlı, “Nuriye ile Semih’in tutuklanması gayri meşru olduğu için önümüzdeki hafta Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yüksel Caddesi’nin sembolü haline gelen çiçekler konuklara dağıtıldı, sanatçılar konser verdi.

EN SON EKLENENLER