Sanatçı Ferhat Tunç attığı twitlerden dolayı yarın ifade verecek

Sanatçı Ferhat Tunç, “Terör Örgütü Propagandası ve Cumhurbaşkanına hakaret ettiği” iddiasıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında yarın saat 14.00’te İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığında ifade verecek.

Daha önce “Cumhurbaşkanına hakaret” iddialı dosya kapsamında ifadesi alınan sanatçı, bu kez “Terör Örgütü Propagandası” yaptığı iddiasını da oluşturan ve son bir yılı kapsayan twitler nedeniyle de yarın Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığında saat 14:00’te ifade verecek.

“ÜLKENİN NASIL YÖNETİLDİĞİ ORTADA”

Düşüncelerini paylaşmaktan ötürü soruşturmaya tabi tutulmayı büyük bir talihsizlik olarak karşıladığını belirten sanatçı, “‘Terör Örgütü Propagandası’ ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ gibi bir suçlamayı asla kabul etmiyorum. Ülkenin nasıl yönetildiği ortada. 12 Eylül darbesinin güncellenmiş haliyle karşı karşıyayız. Bu soruşturmalar korku ve gözdağı verme amaçlıdır. Diğer bir  yönüyle de düşünce ve ifade özgürlüğüne duyulan tahammülsüzlüğün göstergesi” dedi.

“İNSANCA BİR YAŞAM İÇİN ŞARKI SÖYLEMEYE VE SOKAKTA OLMAYA DEVAM”

100’ün üzerinde olduğunu belirttiği  sözkonusu twitlerle ilgili yarın savcılıkta ifade verecek olan sanatçı Ferhat Tunç,” Bu ülkede onurlu ve insanca bir yaşam için düşünmeye, yazmaya ve şarkı söylemeye ve de sokakta olmaya devam edeceğim” diyerek bu konularda herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

Pirha

 

EN SON EKLENENLER