‘Adalet için yola çıkanların demokrasi özlemini görüyorum’

Maltepe Cezaevinde tutuklu bulunan Enis Berberoğlu’nu cezavinde ziyaret eden CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Berberlioğlu’nun “Adalet için yola çıkanların demokrasi özlemini görüyorum” dediğini söyledi.

Mit tırları davasında tutuklanarak Maltepe Cezaevine konulan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Milletvekili Enis Berberoğlu’nu Maltepe cezaevinde ziyaret eden CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Maçka Demokrasi Parkı’nda devam eden “Adalet nöbetine” katıldı. Üzerine “Adalet” yazan tişört giyen Yarkadaş, nöbetteki yurttaşlara Berberoğlu’nun mesajını iletti.

‘KİMSE BENİ MERAK ETMESİN’

Yarkadaş,”Gönlümün yarısı Ankara’da yarısı Maçka’da. Her gün oradaki yoldaşların beni sahiplenmesini ve adalet için yola çıkanların demokrasi özlemini görüyorum. Hiç kimse beni merak etmesin. Dışarıda nasıl adalet ve özgürlük mücadelesi sürdürüldüğünü görüyorum” dedi. Yıllarca gazetecilik yapmış biri olarak Berberoğlu “casusluk” suçlamasının kendisine yöneltildiği için üzüldüğünü aktardığını söyleyen Yarkadaş, Berberlioğlu’nun “Madem öyle bugüne kadar bu casusluğu neden tespit edemediler” dediğini belirtti.

EN SON EKLENENLER