Adalet Yürüyüşü 6’ncı gününde Beko: Maltepe’yle sınırlı kalmamalı

Adalet Yürüyüşü, 6’ncı gününde Bolu’ya doğru yola çıktı. Yürüyüşe katılan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, yürüyüşün Maltepe Cezaevi’yle sınırlı kalmaması gerektiğini söyledi.

CHP’nin Adalet Yürüyüşü 6’ncı gününde devam ediyor. Akşam Bulak köyünde konaklayan yürüyüş korteji sabah saat 08.00’de Bolu’ya doğru yola çıktı. Her gün rutin olarak yapılan basın toplantısı bugün yapılacak grup toplantısı dolayısıyla gerçekleştirilmedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğlen saat 13.30’da Çamlıdere yol ayrımında grup toplantısı gerçekleştirecek.

Bugünkü yürüyüşe Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve bağlı sendikalar katıldı. Yürüyüş boyunca CHP’nin kimi yerlerdeki il ve ilçe örgütleri de yürüyüşe katılım sağlıyor.

BEKO: HERKES HAREKETE GEÇMELİ

Yürüyüşe katılan ve dihaber’e konuşan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, “Türkiye’deki adalet sorunu genel bir sorun. Herkes bu çerçevede harekete geçmeli” dedi. Yürüyüşü İstanbul’da milyonlarca kişinin karşılaması çağrısı yapan Beko, “Cezaevinde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dahil olmak üzere 12 milletvekili bulunuyor. Binlerce kamu emekçisi işten atıldı. Taşeronlar adalet talep ediyor. Kadınların, gençlerin adalete ihtiyacı var. Bütün bunar için yürümek lazım” diye konuştu.

Beko, yürüyüşün Maltepe Cezaevi’yle sınırlı kalmamasını, Türkiye’nin her yerine yayılması gerektiği söyledi.

EN SON EKLENENLER