Cinsel saldırı davası 9 yıldır sonuçlanmıyor

Cinsel saldırıya maruz bırakılan S.D.’nin hukuk mücadelesi 9 yıldır sürerken, Gebze Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşması yeniden ertelendi.

Kocaeli Gebze’de 2009 yılında cinsel saldırıya maruz bırakılan S.D.’nin şikayetiyle açılan ve 2013 yılında cezayla sonuçlanan dava, Yargıtay tarafından “Kadının, kimi davranışlarının ‘hayatın akışı’na uygun bulunmaması” iddiasıyla yerel mahkemeye yeniden gönderilmişti. Bunun üzerine 9 yıldır tek başına hukuk mücadelesi veren S.D’nin dosyası Yargıtay’dan döndü. Yargıtay’dan dönen davanın 3’üncü duruşması, Gebze Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanık erkek duruşmaya katılmazken, S.D. ile birlikte İstanbul’dan gelen çok sayıda kadın duruşmayı izledi.

Duruşmada S.D.’nin, olaydan yıllar sonra evlendiği eşi, tanık olarak dinlendi. Tanık beyanlarının ardından mahkeme heyeti S.D.’nin, yaşadığı olayda ruh ve beden sağlığı ile ilgili bir bozulma olup olmadığının tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu’ndan ilgili belgeler talep ederek duruşmayı 12 Ekim’e erteledi.

EN SON EKLENENLER