Yüksel’de yine müdahale: Terk etmeyeceğiz

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevlerinin 104’üncü gününde destek olmak isteyen eylemcilere müdahale eden polis, eylemcileri Yüksel Cadde’sinin girişinden Karanfil Cadde’sine kadar sürükledi.

Açlık grevinin 104’üncü gününde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça ile dayanışma kapsamında 224’üncü kez Yüksel Caddesi’nde bulunan ve abluka altında olan İnsan Hakları Anıtı’na ulaşmak isteyen eylemcilere polis yine müdahale etti. Üzerlerinde Gülmen ve Özakça’nın fotoğraflarının bulunduğu tişört giyen eylemciler, bu sefer her gün kullandıkları güzergahtan farklı bir yer olan Karanfil’den Yüksele yürümek istedi. Ancak polis müdahalede bulunarak eylemcileri engelledi. Eylemcileri darp ederek Yüksel Cadde’sinin girişinden Karanfil Sokağı’na kadar sürükleyen polis, göz yaşartıcı gaz kullandı.

‘TERK ETMEYECEĞİZ’

Polisin müdahalesi sonrasında açıklama yapan Nazife Onay, “Nuriye ve Semih’i zindan tecritlerinden çıkarana kadar, onları işine iade ettirene kadar eylemlerimiz son bulmayacak, giderek yaygınlaşacaktır. Bugün 104’üncü günleri. Ya Nuriye ve Semih’in talepleri kabul edilecek ya da bizleri tutuklayana kadar, biz İnsan Hakları Anıtı’nı terk etmeyeceğiz” diye konuştu.

EN SON EKLENENLER