Adalet Yürüyüşü 7’nci gününde yeni katılımlarla sürüyor

Adalet Yürüyüşü 7’nci gününde Soma cinayetinde hayatını kaybeden işçilerin aileleri, Balyoz davasında tutuklananların aileleri ve bir çok il ve ilçe örgütünün katılımıyla sürüyor.

Dün akşam Meşe Yaylası’nda konaklayan Adalet Yürüyüşü korteji, sabah saat 09.00’da tekrar başladı. Dün, yürüyüş güzergahında yapılan grup toplantısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yargıya talimat verdiği açıklaması sonrası gözlerin çevrildiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah basın toplantısı gerçekleştirmedi.

Yürüyüşe Soma maden faciasında yaşamını yitiren işçilerin aileleri, Balyoz davasında tutuklananların aileleri ile CHP Bolu ve Muğla il örgütü ve İstanbul Sarıyer ilçe örgütü katılım gösterdi. Yürüyüş Bolu’ya yaklaştıkça kalabalıklaşmaya başladı.

Bu grupların yanı sıra yürüyüşe çok sayıda yurttaş da bireysel olarak katıldı. Yol boyunca toplanan vatandaşlar “adalet” sloganıyla yürüyüşçülere destek sundu. Kimi sarıklı, cübbeli ile yürüme zorluğu çeken bastonlu yurttaşlar dikkat çekti.

Yürüyüşte her 2-2,5 kilometrede bir verilen mola bugün verilmeyecek ve 8 kilometrelik bir etap molasız yürünecek. 8 kilometre sonra Kılıçdaroğlu, CHP Merkez Yürütme Kurulu’nu (MYK) toplayacak. MYK toplantısında hem yürüyüşe ilişkin hem de dün Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği iddia ve çağrılara ilişkin değerlendirmeler yapılması bekleniyor.

Yürüyüşün bugünlük 20 kilometre sürmesi ve daha sonra konaklama alanına geçilmesi bekleniyor.

EN SON EKLENENLER