Maçka Adalet Nöbeti’nden gençlere çağrı

Maçka’da süren Adalet Nöbeti’nde gençlere katılım çağrısında bulunan Çağıl Övençoğlu, “Adalet talebi sadece yürüyüşle kalmamalıdır, daha da büyütülmelidir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Ankara’dan İstanbul’a süren Adalet Yürüyüşü’ne destek amacıyla Beşiktaş Maçka Demokrasi Parkı’nda başlatılan Adalet Nöbeti, 7’nci gününde devam ediyor.

Sabah erken saatlerinden itibaren alana gelen yurttaşlar, parkın girişinde bulunan polis noktasından geçerek parka girdi. “Adalet” pankartı altında oturmaya başlayan yurttaşların sayısı gittikçe artarken, yapılan sohbetlerde Türkiye’nin sorunları tartışılıyor.

‘GENÇLER DAHA ÇOK OLMALI’

Nöbetin olduğu günden beri alanda olan Çağıl Övençoğlu (21), “Hayır Meclisi”nin işlevine dikkat çekerek, “Adalet, herkesi kapsamalıdır. ‘Hayır Meclislileri diktatörlüğe karşıydı. Bugün ise herkes adalet için burada” dedi. Adalet Nöbeti’nde gençlerin daha çok katılım göstermesi gerektiğini vurgulayan Övençoğlu, “Gençler daha çok olmalıdır. Geleceğimiz ve herkes için buradayız” diye konuştu. Türkiye’deki hukuksuzluklara işaret eden Övençoğlu, “Geç kalınmış bir yürüyüştür. Ama iyi oldu. Bu adalet talebi sadece yürüyüşle kalmamalıdır, daha da büyütülmelidir. Bu adalet talepleri herkesi kapsıyor” diyerek, gençlerin adalet taleplerini daha güçlü çıkarması gerektiğine vurgu yaptı.

‘EYLEM BÜYÜTÜLMELİ’

İsmail Tosun (65) adlı yurttaş da, Türkiye’deki hukuksuzluk ve demokrasi alanındaki ihlallere değinerek, “Geç kalınmış bir yürüyüştür; ama yine de iyidir. Bu eylem ve etkinlikler daha da büyütülmelidir. Ülkemize adalet gelene kadar mücadeleye devam edilmelidir” diye konuştu.

EN SON EKLENENLER