Beşiktaş Belediye Başkanı: Gerekirse Edirne’ye yürüyeceğiz

Maçka’daki “Adalet Nöbeti”nde konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Düzce’ye, Bolu, Maltepe ve İstanbul’a yürüyoruz, gerekirse Edirne’ye yürüyeceğiz” dedi.

CHP İstanbul İl Örgütü tarafından Beşiktaş Maçka Parkı’nda başlatılan “Adalet Nöbeti” 9’uncu gününde devam ediyor. Sabah erken saatlerde alana gelen yurttaşları, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ziyaret etti. Alanda sık sık “Adalet” ve “Yürüye yürüye kazanacağız” sloganları atıldı.

Alanda kısa bir konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, AKP döneminde ekonomi alanında yaşananlara dikkat çekerek, “Türkiye dünyanın en büyük 17’nci sırasındaydı. AKP bu sırada teslim aldı ve şu an Türkiye 19’uncu sıradadır. Türkiye G-20 ülkeleri arasında şimdilik. Ama bu kafayla gidilirse Türkiye G-20’den çıkar” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ve İstanbul’da sonlandıracağı “Adalet Yürüyüşü”ne değinen Hazinedar, şöyle dedi: “Bu yürüyüşle kıblemizi halka döndük. Şimdi değil de ne zaman yürüyeceğiz. Şu Bolu bir geçilsin; yavaş yavaş yürüyüşümüz büyüyecek. Bu yürüyüşe katılmayan her kim olursa olsun mahcup olacak.” Demokrasi sorunu ve adaletsizliğin sadece CHP’nin sorunu olmadığı aksine herkesin sorunu olduğunu dile getiren Hazinedar, “Bu sorun herkesin sorunudur. Şuan yürüyoruz. Düzce’ye, Bolu, Maltepe ve İstanbul’a yürüyoruz, gerekirse Edirne’ye yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

Alanda yurttaşların bekleyişi devam ediyor.

EN SON EKLENENLER