Cumhurbaşkanlığı arşiv müdüründen CHP ve HDP’yi kapatma çağrısı

Cumhurbaşkanlığı Arşiv Müdürü Muhammed Safi, sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajda CHP ve HDP’nin kapatılması çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Arşiv Müdürü Muhammed Safi, sosyal medya hesabı üzerinden HDP ve CHP’nin kapatılması ve vekillerinin vekilliklerinin düşürülmesi çağrısı yaptı. Her iki partiye verilen paranın hak edilmediğini iddia eden Safi, “Çakalları hayvanat bahçesinde yaşatmak için dünyanın masrafını ediyoruz. Salalım tabiata bulsunlar ortamlarını rahat etsinler. Demokrasiye uyacağız diye sirk maymununa döndüler” gibi hakaretlerde bulundu.

Safi’nin facebook hesabından yaptığı hakaretler içeren çağrı şu şekilde:
“HDP’li vekiller maaşlarını ve HDP parti yardımını hak ediyor mu? Kuruştan adam asıldığı dünyada neden bunlara para veriyoruz, yetimin hakkını çarçur ediyoruz.
Peki ya CHP CHP’li vekiller maaşlarını CHP siyasi parti para yardımını hak ediyor mu?
Maaşlarını hak edecek ne yaptılar. Sadece yürüdüler. Onda da tek başına bıraktılar genel başkanlarını. Bir tane vekil ve genel merkez çalışanı eşlik etmez mi arkadaş. Başka be yaptı chp. Her şeyi Anayasa mahkemesine götürdü başka hep yalan söyledi hep ama. Hiçbir kez doğru demedi. Bu iki partiye ve bu iki parti vekillerine niye para veriyoruz ki ne işi yapıyorlar.
Çakalları hayvanat bahçesinde yaşatmak için dünyanın masrafını ediyoruz. Salalım tabiata bulsunlar ortamlarını rahat etsinler. Demokrasiye uyacağız diye sirk maymununa döndüler. milletin parasını yetimin hakkını boş işlerle uğraşanlara yedirtmeyiz. Ya adam gibi işlerini yapsınlar ya da defolup gitsinler. Milletin parasıyla millete nankörlük olamaz.
Bunların maliyetini bir hesaplamak lazım. Partiler kaç trilyon yardım alıyorlar hazineden. Vekillerinin 3 yıllık maaşları nedir. Ve bunların yaptıkları iş ne?
Yürümek, yalan söylemek AYM başvurmak bunlar için bu kadar masrafa gerek var mıdır?
Adalet istiyormuş… Yediklerinin hesabını bir ver bakalım sen önce…
Devletten o kadar para alıp da hiçbir şey yapmamamın hesabını bir ver bakalım. ..
Hangi şirkette vidividi edenlere maaş verilir…
Demokrasiymiş
Muhalefetmiş
İyi de bir işe yara be adam. HDP ve CHP kapatılırsa
HDP ve CHP vekilleri meclisten atılırsa Türkiye ne kaybeder? Hiç…
Şimdi ne kaybediyor…
Say say bitmiyor
Artık bu adamlara prim verenlerin de bu ülkedeki varlıklarını düşünmek zamanı geldi
Ekonomiden siyasete
Kültür sanattan medyaya
Herkes kendine bir çekidüzen versin
Asalaklardan yana mısınız
Üretenlerden yana mısınız
Biz birazdan suya gireceğiz
Sırtımızdaki asalakları son kez uyarıyoruz…”

Daha önce de Safi’ye ait olduğu söylenen Twitter hesabından, “Her eve bir otomatik tüfek ve 1000 mermi projesi şart” mesajı paylaşılmıştı.

EN SON EKLENENLER