Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Rabiamızı bilmiyor, anlamaz

Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini rabia işareti için eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Erdoğan, “Rabiamızı Kılıçdaroğlu gibiler bilmiyor, anlamaz” dedi.

Urfa’nın Ceylanpınar, Akçakele ve Harran ilçelerini ziyaret etmek amacıyla kente gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ceylanpınar’da konuştu. Erdoğan’ın hedefinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

‘RABİAMIZI KILIÇDAROĞLU GİBİLER BİLMİYOR’

Kılıçdaroğlu’nu rabia işareti üzerinden eleştiren Erdoğan, Mart 2019 seçimlerine de değindi. Erdoğan, “İki önemli seçim var. Buna şimdiden hazırlanacağız. Ama benim size ayrı bir teşekkürüm var. Siz Suriye’den gelen kardeşlerinize Ensar oldunuz. Oralardan kovulanlara, topraklarını terk edenlere siz Mekke Medine arasındakiler gibi Ensar oldunuz. Sizler inşallah bundan sonra da Ensar olma görevini biz Müslümanlara yakışır şekilde yapacaksınız” dedi. Erdoğan, “Rabiamızı Kılıçdaroğlu gibiler bilmiyor, anlamaz. Kandil atıkları da bilmez. Biz tek milletiz, tek bayrağız, tek vatan, tek devlet.”

‘KUZEY SURİYE’DE BİR DEVLET KURULMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYİZ’

Ceylanpınar ziyaretinden sonra Akçakale’ye geçen Erdoğan burada da tek devlet vurgusu yaptı. Erdoğan, şunları kaydetti: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden başka devletimiz yok. Paralel devletmiş, şu devleti, bu devleti asla bunları tanımıyoruz. Güneyimizde, Suriye’nin kuzeyinde PYD, YPG bunlar bir gayretin içerisindeler. Yanınızda, arkanızda kim olursa olsun, bilesiniz ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, silahlı kuvvetleriyle, bütün imkanlarıyla Kuzey Suriye’de bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyecektir. Bunu biz Amerika’ya da diğer ülkelere de söyledik. ‘Asla böyle bir şeye lütfen fırsat vermeyin, verirseniz oradaki mücadele farklı olur ve sizler terör devletleriyle anılırsınız. Bu konuyla ilgili mücadelemizi de sürdüreceğiz.”

Erdoğan’ın Akçakale’den sonraki adresi de Harran’dı. AFAD’ın düzenlediği iftar programına katılan Erdoğan programdan sonra konuşma yaptı. Erdoğan, PYD/YPG’den sınırlara yönelik bir tehdit gelmesi halinde, Suriye’ye Fırat Kalkanı’nda olduğu gibi müdahale edileceğini söyledi.

EN SON EKLENENLER