Bursa’da 10 asker zehirlendi: 3’ünün durumu ciddi

Manisa’da yüzlerce askerin zehirlenmesinin ardından bu kez de Bursa’da 10 asker yedikleri yemeğin ardından fenalaştı. CHP’li vekil Ceyhun İrgil, 3 askerin durumunun ciddi olduğunu söyledi.

Manisa ve Kastamonu’da asker zehirlenmesi olayının benzeri Bursa’da da yaşandı. Bursa Büyükorhan İlçe Jandarma Karakolu’nda akşam yemeğinde kıymalı yumurta yiyen askerlerden 10’u iftardan sonra fenalaştı. Fenalaşan askerler ambulans ve jandarma araçlarıyla Bursa’daki Çekirge Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Mideleri yıkanan askerler tedavi altına alındı. Kıymalı yumurtayı getiren lokantanın 2 yıldır karakola yemek verdiği öğrenildi. Olaydan sonra jandarma polis karakoluna çok sayıda polis ve olay yeri inceleme ekibi gönderildi.

‘ASKERLERİN DURUMLARI İYİ’

Büyükorhan İlçe Kaymakamı Muhammed Kaya, bilgi almak için karakola gidip incelemelerde bulundu. Kaya olayla ilgili olarak, tedavi altına alınan askerlerin hayati tehlikelerinin bulunmadığını söyledi. Askerlerin akşam yemeğinde kıymalı yumurta, mantar çorbası, bulgur pilavı ve yoğurt yediğini belirten Kaya, “Yemeklerden numune aldık gerekli yerlere göndereceğiz. Askerlerin durumu iyiye gidiyor. Olayı çok yönlü inceliyoruz” dedi.

CHP’Lİ VEKİL: 3 ASKERİN DURUMU CİDDİ

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil ise, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bursa Büyükorhan’da 10 asker devamlı yemek servisi aldıkları yerden zehirlendi. 3 askerin durumu daha ciddi. Şu an askerler hastane yolunda” dedi.

EN SON EKLENENLER