Soylu’dan Saraçhane açıklaması: Mahkeme kararını etkilemeye çalışıyorlar

İçişleri Bakanı Soylu, İmamoğlu hakkındaki verilen kararın ardından birlikte miting düzenleyen Altılı Masa ile ilgili, ‘Mahkeme kararını etkilemeye çalışıyorlar. Biz yapsak çarmıha gererler’ dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak kararıyla ilgili açıklama yaptı.

“Muhalefetin iktidarı basamak olarak kullanıp bir adım öne geçmeye çalıştığını” söyleyen Soylu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Birincisi yargıya saygı duymak lazım. Yargıyı en üst noktaya taşımak, yargıyı töhmet altında bırakmak doğru bir davranış değil. Kesinleşmemiş, daha adımları olan bir yargı kararı var. Yargının bundan sonraki süreçlerini etkilemeye çalışan, yargının kendi ilkeleri ile karar almasını etkilemeye çalışmaktır. Bunlardan bir tanesini biz yapsak, çarmıha gererlerdi.

Buna ‘Bizans oyunu’ deriz, bizi basamak olarak kullanarak siyasallaştırmaya çalışan, elde edeceği pozisyonlar için ortaya çıkarılmış bir süreçtir. Yargı süreci devam ediyor. Biz ne denirse densin, hangi iftirayı atarlarsa atsınlar; devletin vermiş olduğu görevi yapmaya devam edeceğiz. Hakaret etmek uygun bir davranış değil.”

HABER MERKEZİ

#Soyludan #Saraçhane #açıklaması #Mahkeme #kararını #etkilemeye #çalışıyorlar

EN SON EKLENENLER