MHP’li eski vekilin ağabeyi ve eşi evinde ölü bulundu

MHP eski Maraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu’nun ağabeyi Metin Dedeoğlu ve eşi Naciye Dedeoğlu evinde ölü bulundu. MHP’li isimlerin tartışmaları ölümü Sinan Ateş cinayeti ile gündeme gelirken, eski kadın kolları başkanı Memioğlu da evinde ölü bulunmuştu

Mereş merkezde bulunan Doğukent Mahallesi’nde oturan Metin (69) ve Naciye (72) Dedeoğlu evlerinde ölü bulundu. Polis evde inceleme yaparken, çiftin cenazesi otopsi işlemleri için Maraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Çiftin ölüm nedenine ilişkin bilgi alınmazken, hayatını kaybeden Metin Dedeoğlu’nun MHP 24’üncü Dönem Mereş Milletvekili Mesut Dedeoğlu’nun ağabeyi olduğu öğrenildi.

MHP’lilerin şüpheli ölümleri

Son dönemde MHP’de daha önce görev almış kişilerin şüpheli ölümleri dikkat çekiyor. Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş, Çankaya ilçesi Çukurambar semtindeki Kızılırmak Mahallesi’nde 30 Aralık’ta bir binadan çıktıkları sırada, motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Olay, siyasetin gündemine oturdu ve ‘siyasi suikast’ tartışmalarını gündeme getirdi.

Yine 5 Ocakta Eski Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Taşköprü kadın kolları başkanı Gizem Memioğlu (41), kendisinden haber alamayan yakınları tarafından evinde ölü bulunmuştu.

HABER MERKEZİ

#MHPli #eski #vekilin #ağabeyi #eşi #evinde #ölü #bulundu

EN SON EKLENENLER