Enkazdan sağ çıkarılan Elisa bebek kayıp

Depremlerin ardından enkazdan sağ çıkan ancak haber alınmayan 11 aylık Elisa bebekten o günden beri haber yok. Ailesi, ‘Kayıp daha zor. Her tarafa sorduk, soruşturduk bulamadık. Hiç olmazsa bir mezarı olsun’ diyor

Mereş’te (Maraş) 6 Şubat’ta yaşanan ve 11 kentte on binlerce insanın ölümüne yol açan depremlerin ardından, sağ kalanlar bir yandan kayıplarının mezarına ulaşmaya çalışırken bir yandan da onarca aile enkazdan çıkan ancak sonradan haber alamadıkları yakınlarını bulmaya çalışıyor.

Enkazdan sağ çıktı

Mereş’in Türkoğlu ilçesi Şekeroba Mahallesinde yaşayan Elisa Önder adlı bebek de babaannesi, dedesi, annesi ile yaşadığı 3 katlı binanın enkazında kaldı. En üst katta uyuyan Elisa Önder’i komşuları kurtarırken, sonrasında Dîlok’un (Antep) Nurdağı ilçesindeki devlet hastanesine götürdü. Komşularının arabasıyla getirdiği Elisa’yı orada bırakarak geri dönerken, 24’ta Mart’ta 1 yaşına girecek Elisa’dan o günden sonra haber alınamadı.

Polise mi teslim edildi?

Mezopotamya Ajansı’ndan (MA) Ömer İbrahimoğlu’nin haberine göre, o gün Nurdağı Devlet Hastanesi’nin de aldığı ağır hasardan dolayı boşaltıldığı, gelen hastaların kayıt alınmadan hastane kapısında bekletilerek Dilok’a sevk edildiği öğrenildi. Durumu iyi olan küçük çocukların ise, polise teslim edildiği belirtildi. Elisa’nın ailesi, başvurulacak bütün yerlere başvurduklarını, ancak çocuklarından hiçbir haber alamadıklarını ifade etti.

Elisa’nın annesi enkazda öldü

Elisa’nın babaannesi Ünzile Önder, eşinin ve kızının öldüğünü, torununu ise kaybettiğini dile getirerek, “Bizi kurtarmaları için komşulara bağırdık. Sağ olsunlar, beni kurtardılar. Ben, ‘Bizi kurtarmayın, kızım var onu kurtarın’ dedim. Eşi ile arası iyi olmadığı için bizde kalıyordu, oda oracıkta ölmüştü. Gelinimin de ayağını kesmek zorunda kaldılar” diye konuştu.

‘Hiç olmazsa öldüyse bir mezarı olsun’

“Elisa’yı enkaz altından çıkarmışlar ama ben görmedim” diyen Önder, komşunun hastanede Elisa’yı beklemediğini belirterek, “Elisa sağ mı, ölü mü belli değil. Torunumu bulsunlar, yeter! Kayıp daha zor. Her tarafa sorduk, soruşturduk bulamadık. Hiç olmazsa bir mezarı olsun” diye konuştu.

DÎLOK

#Enkazdan #sağ #çıkarılan #Elisa #bebek #kayıp

EN SON EKLENENLER