İran’da tutuklu aktivist cezaevinden sloganlarla çıktı

İşçi eylemlerine katıldığı gerekçesiyle 4 yıl 7 ay tutuklu kalan insan hakları ve işçi aktivisti Sepideh Qolian dün tahliye olurken, Qolian cezaevi çıkışı ‘Hamaney, ey zalim seni toprağa gömeceğiz’ sloganı attı

İşçi eylemlerine katıldığı gerekçesiyle 4 yıl 7 ay hapis cezası alan insan hakları ve işçi aktivisti Sepideh Qolian, dün tutuklu bulunduğu Evin Cezaevi’nden tahliye edildi.

Qolian’ın tahliye haberini erkek kardeşi Mehdi Qolian sanal medya hesabından yayınladığı video ile duyurdu. Videoda Qolian cezaevinden çıkarken,”Hamaney, ey zalim seni toprağa gömeceğiz” sloganı atıyor.

‘Tüm tutukluların bırakılmasını diliyorum’

Qolian’ın sanal medya hesabından ise şu paylaşım yapıldı: “Dört yıl yedi ay sonra Haft Tappeh Şeker Kamışı Şirketi davasından tahliye oldum. Bu kez İran’ın özgürlüğü umuduyla çıktım. Arkadaşlarım Sepideh Kashani, Niloufar Bayani, Zahra Zatabji, Bahareh Hedayat, Jalrokh Iraei, Nahid Taqawi ve başta kadın mahkumlar olmak üzere tüm siyasi tutukluların serbest bırakılmasını diliyorum.”

İşçi eylemlerine katıldığı gerekçesiyle tutuklanan Qolian, Ahwaz’daki Evin, Bushehr ve Sepidar cezaevlerinde toplam 4 yıl 7 ay kaldı.

Kaynak: NUJİNHA

#İranda #tutuklu #aktivist #cezaevinden #sloganlarla #çıktı

EN SON EKLENENLER