EGM: Depremde bin 297 kişinin kimliği tespit edilemedi

Mereş merkezli depremlerin ardından EGM tarafından yapılan açıklamada hayatını kaybeden bin 297 yurttaşın kimliklerinin netleştirilemediği belirtildi

Mereş ( Maraş) merkezli yaşanan ve resmi kayıtlara göre en az 50 bin yurttaşın hayatını kaybettiği 6 Şubat depremlerinin ardından yaralar sarılmaya çalışılırken, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), depremde hayatını kaybeden bin 297 yurttaşın kimliklerinin netleştirilemediğini açıkladı.

Açıklamada hastane ve yurtlarda bakım ve tedavileri süren 72’si çocuk 74 refakatsiz kişinin de kimliklerini belirleme çalışmalarının sürdüğü belirtildi. EGM Asayiş Daire Başkanı Vedat Mercan, “3 bin 755 cenazenin sadece parmak iziyle tespit edilmesi sağlanmıştır. Halen DNA örneği aldığımız, mezarlarını bildiğimiz ancak kimliklendiremediğimiz bin 297 vatandaşımız var, çalışmalar devam etmekte” dedi.

39 çocuğun tedavisi sürüyor

Mercan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kurumlarında bakım ve gözetim altında 39 çocuk ve Sağlık Bakanlığı kurumlarında tedavisi devam eden 33 çocuk ve iki yetişkinin kimlik tespit çalışmasının devam ettiğini belirtti.

HABER MERKEZİ

#EGM #Depremde #bin #kişinin #kimliği #tespit #edilemedi

EN SON EKLENENLER