Irak’ta koalisyon güçlerine saldırı

Irak’ta Uluslararası Koalisyon’a ait konvoyun geçişi sırasında mayın patlaması meydana geldi

Irak’ın Uluslararası Koalisyon güçlerine yönelik saldırı düzenlendiği bildirildi. Rojnews’in Iraklı bir güvenlik kaynağına dayandırdığı haberinde, “İran ile ABD arasında Irak ve Suriye sınırındaki çatışmaların yeniden alevlendiği bir dönemde Uluslararası Koalisyon’a ait bir konvoyun geçişi sırasında bir mayın patlamasının meydana geldi” ifadelerine yer verildi.

Patlamanın gerçekleştiği anda konvoyun Babil’den Bağdat’ın güneyine doğru seyir halinde olduğu aktarılan haberde, saldırının henüz herhangi bir kişi ya da grup tarafından üstlenmediği ve Uluslararası Koalisyonu’n patlamaya ilişkin henüz bir resmi açıklama yapmadığı belirtildi.

Dêrazor kentinde bulunan Amerikan askeri üssüne 24 Mart’ta SİHA’larla gerçekleştirilen saldırı sonucu bir Amerikan askeri yaşamını yitirmişti, 5 asker de yaralanmıştı. Amerika saldırıdan İran’ı sorumlu tutmuştu. ABD ile İran arasındaki gerginlik, saldırılarla iyice artmış durumda. Siyasi gözlemciler her iki ülkenin farklı tepkiler gösterebileceğini belirtiyor.

DIŞ HABERLER

#Irakta #koalisyon #güçlerine #saldırı

EN SON EKLENENLER