Şenyaşar ailesinin iftar sofrasına bugün ÖHD eşlik etti

Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesinin iftar sofrasına bugün ÖHD Riha Şubesi eşlik etti

Şenyaşar ailesinin Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti,737’nci gününde devam ediyor. Aile Ramazan ayı dolayısıyla iftarlarını da burada açıyor. Ailenin bugünkü iftarına Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Riha Şubesi misafir oldu.

Her gün adliye binası önünde kurulan iftar sofrası, fırtına nedeniyle adliyenin yanında bulunan bir restoranda kuruldu. İftara Emine Şenyaşar, Ferit Şenyaşar ve ÖHD üyeleri katıldı. İftardan sonra kısa bir açıklama yapan Ferit Şenyaşar, adalet mücadelelerinin 5 yıldır aralıksız sürdüğünü ve bu mücadelede ÖHD Riha Şubesi üyesi avukatlarının kendilerini hiç yalnız bırakmadığını söyledi. “Talebimiz adalettir” diyen Şenyaşar, “Adalet herkese lazım olacak. Bu adaletsizliği göremeyenler halk içine çıkamayacaktır” diye konuştu.

‘Yanlarında olmaya devam edeceğiz’

Ardından konuşan ÖHD Riha Şube Eşbaşkanı İbrahim Halil Öyke de, Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti’nin 737’nci gününe girdiğini hatırlatarak, “Bugün ailenin iftar sofrasına misafir olduk. Ailenin adalet mücadelesinde her zaman yanlarında olduğumuz gibi bugün de yanlarındayız. Maalesef adliye binalarında adalet sağlanmadığı için insanlar adalet nöbetlerine başladı. Şenyaşar ailesi de bunun bir örneğidir. Ailenin adalet mücadelesi tüm kararlılığı ile devam ediyor. Biz de bu mücadelelerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

#Şenyaşar #ailesinin #iftar #sofrasına #bugün #ÖHD #eşlik #etti

EN SON EKLENENLER