‘Kürt iş insanı Zeki Oğuz’u ‘istihbarat’ kaçırdı’

Kürt iş insanı Zeki Oğuz’un ‘istihbarat’ tarafından kaçırıldığı tespit edildi. AKP’li milletvekili ‘istihbarat’ ve emniyet ile yaptığı görüşmenin ardından aileye, Oğuz’un istihbarat tarafından kaçırıldığı bilgisini verdi

Almanya’dan Türkiye’ye gelen Kürt iş insanı Zeki Oğuz, 18 Mart’ta Eyüpsultan ilçesine bağlı Kemerburgaz’da bulunan bir markette yaptığı alışverişin ardından kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldığı kameralara yansıdı. Üç kişi tarafından kaçırılan Oğuz hala bulunamazken, akrabası Avukat Abdurrahman Karabulut, sanal medyada yaptığı paylaşımda Oğuz’un “Derin devlet” güçleri tarafından kaçırıldığını paylaştı.

AKP’li vekil: İstihbaratın elinde

Ulaştığımız Karabulut, Oğuz’un izini sürdürdüklerini ve bu kapsamda Oğuz’un köylüsü AKP’li milletvekili bir isim ile görüştüğünü aktardı. Milletvekilinin istihbarat ve emniyetle görüştüğünü, kendilerine bilgi verdiğini paylaşan Karabulut, “Aldığımız bilgi net: Oğuz, devletin elinde. Bu bilgiyi görüştüğümüz milletvekili verdi. Oğuz yurtsever bir iş adamı ve Avrupa’da siyasi faaliyetlerini sürdürüyor. Burada da Antalya’da bir üniversitenin hisselerine ilişkin ihaleye katılmak ve satın almak için geldi. Satın alıp almadığını ise bilmiyorum” dedi.

‘Göstermelik bir soruşturma açıldı’

Kaçırılmanın havuz medyasında farklı yansıtıldığını ve adli bir olay gibi ele alındığını belirten Karabulut, bu durumun gerçeği yansıtmadığını söyledi. Oğuz’un kaçırıldığı yerde binlerce kamera olduğunu ve istenildiği taktirde 24 saatte bulunabileceğine işaret eden Karabulut, “Göstermelik bir soruşturma açıldı ancak bugüne değin bu kapsamda kimsenin ifadesi dahi alınmadı. Araçlar ve kişiler beli. Ancak tek gözaltı yok. Adam kendi adamını niye yakalasın?” diye, sorarak tepki gösterdi.

HABER MERKEZİ

#Kürt #iş #insanı #Zeki #Oğuzu #istihbarat #kaçırdı

EN SON EKLENENLER