Şenyaşar ailesine İHD üyeleri eşlik etti

Adalet Nöbeti’nin 745’inci gününde Şenyayar ailesinin iftar sofrasına İHD Rıha Şubesi eşlik etti

Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti,745’inci gününde devam ediyor.

Riha’nın Pirsûs ilçesindeki evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelerek, “Şenyaşar ailesi için Adalet” pankartı önünde nöbetlerini sürdüren aile, Ramazan ayı dolayısıyla iftarlarını da burada açıyor. Ailenin bugünkü İftarına, İnsan Hakları Derneği (İHD) Riha Şubesi eşlik etti.

İftardan sonra kısa bir açıklama yapan İHD Riha Şube Eşbaşkanı Mustafa Vefa, İHD Urfa şubesi olarak en başından beri adaletsizliğe maruz kalan ve adalet çığlığını adliye yükselten ailenin yanında olduklarını söyledi. Şenyaşar ailesinin, sadece kendi adaletleri için adliye önünde oturmadıklarını ifade eden Vefa, “Adalet talepleri bizler içindir. Bizlerin daha güvenli bir şekilde hayatlarımızı sürdürebilmemiz için bu mücadeleyi yürütüyorlar. Adalet sağlanana kadar hem dün hem bugün hem de yarın Şenyaşar ailesinin yanında olmaya devam edeceğiz. Adalet çağrılarına kulak tıkayanlara karşı aile ile birlikte daha yüksek bir sesle çağrıda bulunacağız” dedi.

Ardından konuşan Ferit Şenyaşar, İHD Riha Şubesinin 5 yıllık adalet mücadeleleri boyunca kendilerini bir an bile yalnız bırakmadığını belirterek kendilerine teşekkür etti. Mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini kaydeden Şenyaşar, “Yargıyı hep birlikte özgürleştireceğiz. Artık hâkimler, savcılar adil bir karar verdiklerinde, ‘yarın başımıza ne gelir’ tereddüdüne kapılmayacak. Adalet gelene kadar mücadelemiz sürecek” diye konuştu.

RIHA

#Şenyaşar #ailesine #İHD #üyeleri #eşlik #etti

EN SON EKLENENLER