Yeşlil Sol Parti Eş Sözcüleri gözaltılara tepki gösterdi: Mücadelemizden bir adım geri atmayacağız

Yeşlil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın, Amed merkezli oeprasyoınlara tepki gösterdi: Tek adam rejimi kaybedecek

Yeşlil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın, Amed merkezli düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan ve tutuklanan gazetecileri, avukatlar ve sanatçılar için açıklama yaptı.

Eş Sözcülerin yazılı yaptığı açıklamada “Gözaltılar ve rehin alma operasyonlarıyla bizi engelleyebileceklerini zannedenler iyi bilsin ki mücadelemizden bir adım bile geri atmayacağız” denildi.

Açıklama şöyle:

“Sarayın talimatıyla siyasetçilere, aktivistlere, avukatlara, gazetecilere ve sanatçılara yönelik yüzlerce kişinin gözaltına alındığı asılsız soruşturmada şu ana kadar 30 arkadaşımız tutuklandı. Diğer arkadaşlarımızın ifade işlemleri devam ediyor.

İktidarın sopası haline getirilen, siyasallaşan yargıya, siyasi darbelere ve hukuksuzluğa karşı adaleti savunan avukatlar, her türlü baskıya rağmen gerçekleri halka ulaştıran gazeteciler, tek tipleştirmeye çalışılan sanatı özgür ve çoğulcu icra eden sanatçılar, tüm saldırılara rağmen demokrasiyi ve özgürlükleri savunan siyasetçiler onurumuzdur.

Gözaltılar ve rehin alma operasyonlarıyla bizi engelleyebileceklerini zannedenler iyi bilsin ki mücadelemizden bir adım bile geri atmayacağız. Tek adam rejimi kaybedecek, özgürlük ve demokrasi mücadelemiz kazanacak!

Buradayız, Birlikte Değiştireceğiz.”

HABER MERKEZİ

#Yeşlil #Sol #Parti #Eş #Sözcüleri #gözaltılara #tepki #gösterdi #Mücadelemizden #bir #adım #geri #atmayacağız

EN SON EKLENENLER