Emine Şenyaşar: Beni yalnız bırakmayız

Adalet Nöbeti’nde konuşan Emine Şenyaşar, nöbetin süreceğini belirterek, ‘Ferit, Ankara’ya gidecek ama ben buradaki Adalet Nöbeti’ne devam edeceğim. Vicdanlı herkesi beni burada yalnız bırakmamaya çağırıyorum’ dedi

Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti eylemi, 792’nci gününde devam ediyor.

Pirsûs’taki evlerinden çıkıp Urfa Adliyesi önüne gelen Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Riha Milletvekili Ferit Şenyaşar ve annesi Emine Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi için adalet” yazılı pankartın önünde nöbeti başlattı.

Nöbette konuşan Yeşil Sol Parti Riha Milletvekili Ferit Şenyaşar, “Türkiye sancılı bir seçim süreci geçirdi. Bu seçimlerde Urfa halkı bizi milletvekili seçerek bir görev verdi. Bu hukuksuzluğu yapanlar, milletvekili seçildikten sonra Adalet Nöbeti’ni bırakacağımızı bekliyordu ama biz bu nöbetimize daha da büyüterek devam edeceğiz. Urfa halkıyla dayanışma içinde mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Deprem, ardından yaşanan sel felaketine değinen Şenyaşar, “Urfa’da, iki büyük felaket yaşandı. Bu felaketlerle ilgili hala yaralar sarılmış değil. Biz, mücadelemize bu halkın sorunlarını da katarak sürdüreceğiz. Milletvekili olarak Ankara’ya da gideceğiz ama zamanımızın çoğunu Urfa halkıyla adliye önünde mücadelemizi sürdürerek devam edeceğiz” diye konuştu.

Ardından konuşan anne Emine Şenyaşar ise, “Ferit, Ankara’ya gidecek ama ben buradaki Adalet Nöbeti’ne devam edeceğim. Oğlum serbest bırakılana kadar buradan kalkmayacağım. Vicdanlı herkesi dayanışmaya ve beni burada yalnız bırakmamaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

RIHA

#Emine #Şenyaşar #Beni #yalnız #bırakmayız

EN SON EKLENENLER