Bünyan Cezaevi’nde tutukluların havalandırmaya çay götürmesi yasak!

Bünyan Kadın Kapalı Cezaevi’nde bulunan tutulu Şilan Çetiner, havalandırmaya çay ya da su götürmenin cezaevi yönetimi tarafından yasaklandığını duyurdu

Cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine hergün bir yenisi ekleniyor. Kayseri Bünyan Kadın Kapalı Cezaevi’nde 8 yıldır bulunan ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Şilan Çetiner, bugün yapılan açık görüşte yaşadıkları ihlalleri kuzeni Rojbin Çetiner’e aktardı.

Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler sürecinde gardiyanların tutuklulara iyi yaklaştığını aktaran Şilan, seçimlerden sonra gardiyanların tavırlarında sertleşmelerin olduğunu belirtti.

Rojbin Çetiner, Şilan Çetiner’in kendisine anlattıklarını şöyle aktardı: “Havalandırmaya çay yada suyun dahi götürmesine izin verilmiyor. Bunu sorduklarında ise gardiyanların üstlerine yürüdüklerini söyledi. Gardiyanlar tarafından yaşanılan bu ihlallere ilişkin idareye bildirmek istediklerinde talepleri alınmıyor ve talepleri alınmadığı gibi keyfi disiplin cezaları ile karşı karşıya kalındıklarını belirtti.”

Kaynak: JINNEWS

#Bünyan #Cezaevinde #tutukluların #havalandırmaya #çay #götürmesi #yasak

EN SON EKLENENLER