Cinsel saldırı faili okul müdürüne hapis cezası

Ankara’da bir ilkokulda müdür yardımcısı olan E.B.’ye cinsel saldırıda bulunan aynı okulda müdür olan Azmi Y.’ye, tutuksuz yargılandığı davada hapis cezası verildi

Ankara’nın Mamak ilçesinde ilkokulda müdür yardımcısı olan E.B. , okul müdürü Azmi Y. tarafından cinsel saldırıya uğradı. E.B.’nin şikayeti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda başlatılan soruşturmada Azmi Y. hakkında “cinsel taciz” ve “sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçlarından 14 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kamera görüntüleri de delil olarak dosyada

Dava kapsamında hazırlanan iddianamede, Azmi Y.’nin birlikte görev yaptığı E.B.’ye yönelik zincirleme şekilde sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğu belirtildi. Azmi Y.’nin söz konusu suçu işlediğine dair yazışma ve görüntü kayıtlarının bulunduğu belirtilirken, failin, E.B.’yi taciz ettiği ana ilişkin güvenlik kamerası görüntüsü de dosyada delil olarak yer aldı.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmaya, tutuksuz yargılanan fail Azmi Y. ve avukatları katılırken, E.B. katılmadı.

Hapis cezası verildi

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, fail hakkında “zincirleme şekilde sarkıntılık düzeyde cinsel saldırı” suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün, “zincirleme şekilde cinsel taciz” suçundan ise 1 yıl 6 ay 22 gün olmak üzere toplamda 4 yıl 8 ay 7 gün hapis cezası verdi.

Kaynak: JINNEWS

#Cinsel #saldırı #faili #okul #müdürüne #hapis #cezası

EN SON EKLENENLER