Korucu alımında rüşvet alan binbaşı o parayla Umre’ye gitmiş

Amed’de korucu alımında rüşvet aldığı iddia edilen binbaşı ile uzman çavuşa dava açıldı. İddianameye göre Binbaşı Ahmet Eren aldığı rüşvet parasıyla Umre’ye gitmiş ve petrol kaçakcılığına göz yummuş

Amed’in Erxenî (Ergani) İlçesinde güvenlik korucusu alımlarında rüşvet aldıkları ileri sürülen dönemin İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı ile Uzman Çavuş olan ağabeyi ve korucuların da aralarında bulunduğu 38 sanık hakkında, “Rüşvet ve irtikâp” suçlarından dava açıldı.

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, 36 ayrı olayda rüşvet alan tutuklu sanıklar binbaşı Ahmet Eren ile ağabeyi Soner Eren ve bu rüşvete aracılık eden Murat Altın’ın da aralarında bulunduğu 38 sanığın 20 yıldan 350 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

Binbaşı Eren’in para vermek istemeyenleri görevden almakla tehdit ettiği, ardından PKK ile işbirliği yaptıklarına dair tutanak tuttuğu, tanık ifadelerinde yer aldı. Eren’in maddi menfaat karşılığında ham petrol kaçakçılığına da göz yumduğu, bazı korucu adaylarından ruhsatsız Glock marka tabanca alıp silahı satıp menfaat sağladığı bildirildi.

Kapasitesinin üzerinde buğday yüklü kamyonlara ağır tonajdan dolayı ceza yazdırmadığı, bunun karşılığında buğday işi yapan tüccarların Binbaşı Ahmet Eren’i Umre’ye gönderdikleri bilgisi de iddianamede yer aldı.

AMED

#Korucu #alımında #rüşvet #alan #binbaşı #parayla #Umreye #gitmiş

EN SON EKLENENLER