Colemêrg’te sınıra askeri sevkiyat

Federe Kurdistan Bölgesi sınırında bulunan Çelê ilçesinde, askeri üs bölgeleri ve karakollara çok sayıda asker ve askeri teçhizat sevk edildi

Türkiye’nin KDP ortaklığıyla Federe Kurdistan Bölgesi’nde bulunan Avaşîn, Zap ve Metîna bölgelerine yönelik saldırıları 17 Nisan 2022 tarihinden bu yana sürürken, sınır hattındaki hareketlilik arttı.

Sınır hattında bulunan Colemêrg’in (Hakkari) Çelê (Çukurca) ilçesinde son günlerde yoğun askeri hareketlilik yaşanıyor. Gever (Yüksekova), Şemzînan (Şemdinli) ve Rûbarok (Derecik) ilçelerinden her gün sınıra askeri sevkiyat yapılıyor. Van’da bulunan askeri karakollardan da son günlerde Çelê sınırına çok sayıda asker taşındı.

Askerlerin, sınırda bulunan Serê Sevê, Ertuş ve Bilêcan köylerinde kurulan askeri üslerde konuşlandırıldığı öğrenildi. Ayrıca sınır hattına TIR, kamyon ve nakliye araçlarıyla askeri teçhizat taşınıyor. Öte yandan bölgedeki koruculara “operasyon” için yazı gönderildiği ifade edildi. Yeni bir saldırıya hazırlık olarak söz konusu hazırlıkların yapıldığı belirtiliyor.

Kaynak: MA

#Colemêrgte #sınıra #askeri #sevkiyat

EN SON EKLENENLER