Maraş Ekinözü’nün Alevi köylerinde ulaşım sorunu çözülmüyor

Maraş Ekinözü’nde yaşayan ÇAN-DER Başkanı Veysel Yıldız, köylerindeki ulaşım sorununu PİRHA’ya anlattı. Yıldız “Köyümüzdeki köprünün yapılması gerekirken yetkililer aşağıyı gösterdiler, arada 15-20 km fark ediyor. Halk kendi gücüyle bu köprüyü yapmaya uğraşacak” dedi.

Maraş’ın Ekinözü ilçesinde bağlı Alevi köylerinde ulaşım sorunları devam ediyor. Çiftlik, Ambar ve Nergele Köyleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği (ÇAN- DER) Başkanı Veysel Yıldız, Nergele ve çevresindeki Alevi köylerinin yaşadığı ulaşım sorunlarını PİRHA’ya anlattı.

Yıldız, yaşadıkları bölgenin Alevi bölgesi olduğuna ve köyün yakınına baraj ve yol yapılırken, kendi köprülerinin onarılmadığını söyledi.

Yıldız, onarımı yapılmayan köprünün yurttaşlar için tehlike arz ettiğini ifade ederek, “Yetkililer burası kadastroda görünmüyor, aşağıda yol var dediler. Bir yardımda bulunamayacaklarını söylediler. Bu yol üç köye ve yayla yollarına gidiyor. Bu yolun yapılması gerekirken maalesef yetkililer aşağıyı gösterdiler. Arada 15-20 km fark ediyor. Burası yapılsaydı 15-20 km kısalmış olurdu. Halk kendi gücüyle bu köprüyü yapmaya uğraşacak” dedi.

Kamil Murat DEMİR/ MARAŞ

EN SON EKLENENLER